Lütfü Savaş: İlk 3 Gün Yalnızdık Hatay’a Sahip Çıkan Ekrem İmamoğlu Oldu

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş Hatay Kırıkhan’da depremden hasar gören ve İBB iştiraki KİPTAŞ tarafından yeniden inşa edilen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin açılış törenine katıldı.

Törende konuşan Lütfü Savaş, “İlk 3 gün yalnızdık. Hatay’a en çok sahip çıkan İstanbul Büyükşehir Belediyesi oldu. İBB Başkanımız Ekrem İmamoğlu ekipleriyle birlikte bizim kadar çalıştı” ifadelerini kullandı.

Savaş şu ifadeleri kullandı:

“Biz 5 Şubat akşamı yatarken çok mutluyduk. Çünkü Kasımpaşa’yı uzatmalarda bir frikik golüyle 1-0 yenmiştik. Ve o gece sabaha karşı çok büyük bir kabusla uyandık. Uyandık ki futbol takımımızdan 7 kişiyi kaybetmiştik. O gece bize o mutluluğu yaşatan Christian Atsu… Tabii ki sadece futbol takımımız değil, 24 bine yakın insanımız ya o sabah hayatını kaybetti, ya gecikmelerden dolayı hayatını kaybetti. İlk üç gün gerçekten yalnızdık.

“BİZE SAHİP ÇIKAN İBB OLDU”

Üçüncü günden sonra birçok sivil toplum örgütü, devletimizin farklı farklı yerlerinden insanları, yurt dışından insanlar geldi ama buraya en çok sahip çıkan İBB oldu. Gerçekten üçüncü günden itibaren Hatay’ın her noktasında bizimle hemhal oldular. Bütün belediye başkanlarımıza ve çalışan arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. İstanbul’un hakkını ödemek çok zor. Hatay’da gerçekten dram çok büyüktü.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir