Dilan ve Engin Polat’ı İkinci Kez Yakan Hata Ortaya Çıktı

Banu Parlak’ın güzellik merkezine düzenlenen silahlı saldırıyı azmettirdikleri gerekçesiyle mahkemeye sevk edilen Dilan-Engin Polat çiftinin tutuklanmasına karar verilmişti.

Kanal D Haber, Polat Ailesinin 2. kez tutuklanmasına neden olan delillerin izini sürdü. Banu Parlak’ın iş yerinin kurşunlanmasına dair soruşturmada hem tetikçilerin hem de Polatların Telefon Trafik Kayıtları incelendi. Aileyi yakan da işte bu oldu.

AİLEYİ 2. KEZ YAKAN DETAY

DOSTLUK BİTTİ, KURŞUNLAR KONUŞTU

Dilan Polat ve Burcu Parlak aslında eski ortaklar. Ortaklık uzun zaman önce bozuldu, dostluk da bitti. İki isim süreç içerisinde kanlı bıçaklı oldular, hatta Parlak’ın iş yeri 1,5 ay önce 4 saat arayla 2 kez kurşunlandı. Saldırı sonrası tetikçiler dahil 5 kişi tutuklandı.

TELEFON KAYITLARI İNCELENDİ

Banu Parlak’ın iş yerini kurşunlayan saldırganlar ve diğer şüpheliler mercek altına alındı. Şüphelilerin bütün banka hesapları ve telefon kayıtları incelemeye alındı. Şüpheliler ifadelerin ‘para aldık’ dediler, bir aracıdan bahsettiler ama azmettiriciyi tanımadıklarını söylediler.

Örgütlü suçlar savcısı Parlak’ın iş yerinin kurşunlanması olayının peşini bırakmadı. Polatlar ve saldırıyı gerçekleştirenlerin ortak noktasının aracılar olduğu tespit edildi. Hem Polatların hem tetikçilerin aynı isimle görüştüğü belirlendi. İddiaya göre aracı ile baba Sezgin Polat iletişim halindeydi. Polat ailesi ise saldırıyla ilişkili olduklarını reddettiler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir