Fatih Altaylı’dan Kemal Kılıçdaroğlu’na: Keşke Şerefinizle İstifa Ederek Gitseydiniz!

Dün gerçekleşen 38. Olağan Kurultayında Özgür Özel’le girdikleri genel başkanlık yarışında kaybeden Kemal Kılıçdaroğlu’na Gazeteci Fatih Altaylı eleştirel bir paylaşım yaptı.

Dün Cumhuriyet Halk Partisi 38. Olağan Kurulu toplandı. Kurulda yapılan oylama ile Özgür Özel yeni Genel Başkan oldu.

İlk turda Özgür Özel 682, Kemal Kılıçdaroğlu 664 oy aldı. Kurultayda delege sayısı 1366 olduğu için Genel Başkan seçiminde adayın en az 684 oy alması gerektiği için seçim ikinci tura kaldı.

İkinci Turda ise Özgür Özel 812 oy alırken Kemal Kılıçdaroğlu ise 536 oy aldı. Kılıçdaroğlu’nun ikinci tur sonuçlarını beklemeden kuruldan ayrılması çok tepki çekti.

Fatih Altaylı, Instagram hesabı üzerinden Kemal Kılıçdaroğlu’nun olduğu bir görselle paylaşım yaparak eleştiride bulundu

Fatih Altaylı paylaşımında Kemal Kılıçdaroğlu’nun fotoğrafının altında “Ben Kemal Gidiyorum” yazan bir görsel kullandı.

Fatih Altaylı yaptığı paylaşımda cumhurbaşkanlığı seçimlerine değinerek “Keşke seçim ertesi onurunuzla istifa ederek şerefli bir şekilde gitseydiniz. ” dedi.

‘Keşke seçim ertesi onurunuzla istifa ederek şerefli bir şekilde gitseydiniz. Keşke dün önünüze gelen ikinci şansı kullanıp ilk turun sonunda yarıştan onurunuzla çekilip alkışlanarak gitseydiniz. Keşke hiç değilse giderayak iyi bir örnek olmayı becerebilseydiniz. Keşke çevrenize kimi kifayetsiz muhteris, kimi ahlaksız ve kimi de aptal bir grup yerine üç beş gerçek vatansever toplamış olsaydınız, keşke Atatürk’ün adını kurultay öncesinde de ansaydınız. Keşke Cumhurbaşkanı olamasanız bile rezil olmasaydınız.’

Fatih Altaylı’nın paylaşımı ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir