Erdoğan’dan Süper Kupa yorumu: Muhalefet partilerinin yaptığı açıklamalar, istismar siyasetinin yeni örnekleri

T24 Haber Merkezi

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Necip Fazıl Ödülleri programında konuştu. Erdoğan, “Hangi sebeple olursa olsun sporun günlük siyasi rekabetin mezesi haline getirilmesi yanlıştır, hatalıdır, sporumuza hiçbir faydası yoktur. Hangi adım atılması gerekiyorsa onu yapmaktan çekinmedik, çekinmeyiz. Dün geceden itibaren muhalefet partilerinin yaptığı açıklamaları istismar siyasetinin yeni örnekleri olarak görüyoruz” 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, programda yaptığı konuşmada özetle şunları söyledi:

“Üstat Necip Fazıl Kısakürek’in manevi mirasını yaşatma amacıyla verdiğimiz ödüllerin onuncusunda yine sizlerle birlikteyiz. Bu yıl üstadın aramızdan ayrılışının 40. yıl dönümü.

Bu ödüllerle sadece büyük şairimize vefa borcumuzu ödemekle kalmıyor, aynı zamanda Türkiye’nin değerlerine de sahip çıkıyoruz.

Fatih’in emaneti Ayasofya’nın kapısına vurulan zincirler kendisi bir Ayasofya meftunu, Ayasofya aşığı olan üstada ağır geliyordu. Bir milletin ruh köküyle bağının zayıflamasını hiçbir zaman kabullenmedi. Üstadın mücadelesi milleti ruh köküyle yeniden buluşturmaktı. Üstadın Anadolu’nun ruh kökü dediği şey ise bizi biz yapan, vatanı vatan kılan, milleti millet yapan kadim hasletlerin bütünüydü. Harcını dini ve felsefi bir olgunlukla, sancılı ürperişlerle, sevinçlerle ve doğunun batmayan güneşiyle kardığı tüm eserlerinde üstadın öncelikli gayesi işte buydu. O, zaman ve mekan şuuruna sahip büyük bir iman ve dava adamıydı.

İşgalcilerim diye tabir ettiği devrinin tatsız tuzsuz, renksiz, ahenksiz dayatmalarına asla itibar etmemiştir. Türkçeyi savunmuştur. 

31 Mart çok önemli, yeniden İstanbul’umuzu, Türkiye’mizi aslına rücu ettirmek için 31 Mart çok önemli.

Ayasofya’nın yanındaki birçok müktesebat Kadir Bey zamanında yenilendi fakat şu andaki zat oradaki birçok eseri kaldırarak boşaltılmış bir harabeye döndürdü.

Kültür sanat hayatımızın serpilip büyümesine ket vuran bir diğer husus, varlığını halen devam ettiren ideolojik al gülüm ver gülüm ilişkileridir.

Süper Kupa krizi

Dün gece yaşanan hadiselerden duyduğumuz üzüntüyü vurgulamak istiyorum. Türk sporunun başarılarla gündeme gelmesini istiyoruz. Sporun günlük siyasetin mezesi haline getirilmesi yanlıştır. Dün geceden itibaren muhalefet partilerinin yaptığı açıklamaları istismar siyasetinin yeni örnekleri olarak görüyoruz.

Gazi Mustafa Kemal, bu ülkenin banisidir. Türkiye’nin onurunu, haysiyetini nasıl savunduğumuzu tüm dünya çok iyi biliyor. Ülkemizin ve milletimizin itibarını nasıl koruduğumuzu tüm insanlık gayet iyi biliyor. CHP ve şurekâsı ders vermeyi bıraksınlar. Dünkü olayın şov ve provakasyon malzemesi yapılmasına müsaade edemeyiz. Milletin inancına, değerlerine dil uzatılmasına hiçbir şekilde mazur göremeyiz. Bu konuda yapılması gereken ne varsa onu yapmaktan çekinmedik, çekinmeyiz. Dünkü hadiseden dolayı, futbolseverlere ve spor camiasına geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum…”

Güncellenecek…

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir