Anadolu’da çekilen ödüllü filmler gösterime çıkıyor

İstanbul’da bu yıl ikincisi düzenlenecek ‘SinemAnadolu Film Günleri”, 3-7 Mayıs arasında İstanbul Rami Kütüphanesi’nde düzenlenecek. Etkinlik kapsamında Anadolu’da çekilmiş ödüllü filmlerin gösterimleri yapılacak, gösterimlerin ardından yönetmen ve oyuncularla söyleşiler düzenlenecek. Rami Kütüphanesi’nin öğrencilerini ve sinema profesyonellerini bir araya getirmeyi amaçlayan etkinlik kapsamında, sinema atölyelerinin de düzenlenmesi planlanıyor.

Beş gün sürecek etkinlik, 3-7 Mayıs arasında İstanbul Rami Kütüphanesi’nde katılımcılarla buluşacak. Tüm etkinlikler ücretsiz yapılacak. Etkinlik kapsamında Atalay Taşdiken’in yönettiği ‘Hara’, Fatih Özcan’ın yönettiği ‘Mavzer’, İffet Eren Danışman Boz’un yönettiği ‘Turna Misali’, Banu Sıvacı’nın yönettiği ‘Güvercin’ ve Metin Dağ’ın yönettiği ‘Kaf Kaf’ filmlerinin gösterimleri yapılacak. ‘SinemAnadolu Film Günleri’ bünyesinde ayrıca atölye ve masterclass çalışmaları da düzenlenecek.

Oyuncu Hatice Aslan ile ‘Oyunculuk Kariyeri’ söyleşisi, oyuncu Ali Sürmeli ile masterclass çalışması ve oyuncu İpek Tuzcuoğlu ile ‘Anadolu’da Oyuncu Olmak’ konulu söyleşiler yapılacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir