Adaylık konusunda ‘ironi’ yapan AKP’li Bülent Turan için 100 bin imza kampanyası başlatıldı

Millet İttifakı’nın ortak aday olarak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ortak aday olarak belirlemesinin ardından AKP Çanakkale Milletvekili Bülent Turan’ın 2020 yılında yaptığı, “Kılıçdaroğlu aday olursa ben de aday olurum” açıklaması yeniden gündem olmuştu. Konuya ilişkin yaptığı açıklamasında bunun bir ‘ironi‘ olduğunu savunan Turan, Cumhuriyet’in haberini alıntılayarak “Bizim için en iyi aday hep Kemal Kılıçdaroğlu’ydu” ifadelerini kullandı.

ADAYLIĞI İÇİN İMZA KAMPANYASI

Turan’ın son açıklamasının ardından ise Gelecek Partisi Çanakkale İl Başkanlığından bir hamle geldi. Gelecek Partisi Çanakkale İl Başkanı Vahap Özsüer, AKP’li Bülent Turan için 100 bin oy imza kampanyası

STAND AÇTI, DESTEK İSTEDİ

Önce Change.org’da kampanya başlatan Özsüer, kentte stand açarak yurttaşlardan destek istedi. Özsüer’in sosyal medya hesabından paylaştığı videoda yurttaşların da imza attığı görüldü.

NE OLMUŞTU?

Turan, 2020’de Kemal Kılıçdaroğlu’nun kürsü heyecanına kapıldığını söylerken yaptığı açıklamada şunları söylemişti:

Kılıçdaroğlu cumhurbaşkanı adayı olamaz, bu kadar net. Kürsü heyecanıyla bir anlık ifadeydi o. Göreceksiniz ki bu sözleri revize edilecek. Bir defa Kılıçdaroğlu’nu kaset operasyonu ile genel başkan yapanların izni ve talimatı olmadan aday olacağını açıklaması beklenmez.

Siyasi dostlarına rağmen aday olamaz. Kılıçdaroğlu siyasette aday olmak, lider olmak için genel başkan olmuş biri değil. İlan ediyorum, Kemal Kılıçdaroğlu 2023’te cumhurbaşkanı adayı olsun ben de Çanakkale milletvekili Bülent Turan olarak Cumhurbaşkanlığı’na adayım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir